1971 Yılında Tokat’ın Turhal İlçesinde dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimini Turhal’da yapmış, Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü mezunudur. Sürekli Gaz Akışlı Karbondioksit Laserleri ve GKT tepkime kapları üzerinde çalışmalar yapmıştır. A Sınıfı iş güvenliği uzmanı da olan yazar, çeşitli özel işletmelerde müdürlük görevleri üstlenmiş ve halen Turhal ilçesinde makine ve otomotiv sektöründe işveren olarak çalışmaktadır.

     Tokat bölgesinde tek olan, süstaşı üretimi ve sektöre yönelik özgün tasarımlara sahip yüzde yüz yerli kaynaklarla makine imalatı da yapmaktadır. Bölge insanının bilinçlendirilmesi ve bölge ekonomisine katkı sağlayacak eğitimlere yönelik, Avrupa Birliği ve İş-kur projeleri kapsamında eğitmen ve danışman olarak görevler üstlenmiştir.
Tokat bölgesi süstaşlarının dünyaya tanıtılması ve korunması hususunda üniversitelerle birlikte çalışmalar yapmakta olup, yurtdışında da yetkin kişilerle irtibat sağlayarak bölgemize has’’ Esadulus agate ‘’(akik) taşını dünya literatürüne kazandırmıştır.

ACHAT- ALMANACH Tokat “Esadulus-Agate” Since the year 2014 appear beautifully colored agate from Tokat on the international market of agates. They are also called “Esadulus agates”. Because these specimen are surface finds, the nodules are rarely free of cracks

(http://www.mineralworld.de/html/tokat_esadulus_engl.html)